Špinavé sklo na krbu ? Zakouřené nebo neustále zašpiněné sklo? co s tím?

Určitě znáš ten pocit, když si chceš užít pohodový večer u krbu, ale najednou zjistíš, že šklo na něm je špinavé a zakouřené. No nic není ztraceno! Mám pro tebe pár tipů, jak se s tím popasovat a vrátit svému krbu jeho původní čistý a zářivý vzhled.

Jak vyčistit zakouřené sklo

Za prvé, nezapomínej na pravidelnou údržbu. Čištění skla na krbu by mělo být součástí tvé rutiny, abys předešel nahromadění špíny a sazí. Ale i když si to občas nechal ujít, stále existují způsoby, jak to napravit.

Jednou z možností je použít speciální čistič na krbová skla. Tyto produkty jsou navrženy tak, aby účinně odstraňovaly špínu a saze bez poškození skla. Stačí aplikovat čistič na měkký hadřík nebo papírový ručník a jemně mnout špinavá místa.

Pokud nemáš po ruce speciální čistič, můžeš vyzkoušet i domácí prostředky. Například popel z krbu smíchaný s trochou vody dokáže vytvořit pastu, která je účinná při odstraňování špíny ze skla. Jako bonus, je to také ekologické řešení!

Dalším tipem je použít směs jedlé sody a vody. Tuto pastu nanášej na špinavá místa a nech působit několik minut. Potom jemně mnul a oplachuj teplou vodou. Tvé sklo bude opět čisté a průhledné.

Jak předcházet zakouření skla na krbu?

A nakonec, abys předešel špinavému sklu na krbu, zkus pravidelně kontrolovat a čistit komín a zajistit správné spalování dřeva. Vybírej kvalitní, dobře usušené dřevo, které neprodukuje mnoho sazí. Pomocí rotačního kartáče na čištění komína dokážete velmi rychle vyčistit komín a odstranit saze z komína a tím zajistit čistý komín a celý systém spálin, což velmi napomůže odstranění zakouření skla.

S těmito tipy už ti nic nebrání v tom, aby sis užil útulný večer u krbu s čistým sklem a jasným výhledem na plápolající oheň. Hodně úspěchů!