Ventitlátor na krbová kamna recenze

Neumíte se rozhodnout nebo nevěříte fungování krbového ventilátoru?

Je to možné 🙂

Otázky jak pomůže to? jak to funguje vůbec? má to smysl? Čeho tím ventilátorem dosáhnu? 

Zkusíme Vám přiblížit odpovědi na tyto otázky a laicky vysvětlit, jak je to možné.

Jak to funguje krbový ventilátor?

Ventilátor na krb nebo kamna je v první řadě určen pro teplé části krbu nebo kamen. Ventilátor se položí na teplou vrchní část vedle kouřovodu ne před kouřovod a jednoduše se jen čeká a on se po dosažení správné teploty což je od 45 do 100 stupňů Celsia se sám zapne a svou rychlost reguluje na základě teploty kamen. 

Po dohoření paliva v krbu, ventilátor ztratí svůj zdroj pro výrobu elektrické energie a postupně se vypne.

Ventilátor lze umístit i na kouřovod . Je pro to určen speciální produkt a Ventilátor na kouřovod  . Tento typ ventilátoru se přichytí na samotný kouřovod a čerpá teplo přímo z něj. Je určen pro oblé vrchní desky kamen nebo krbů . Je důležité si uvědomit, že ventilátor na kouřovod je nutné připnout níže na kouřovod ke zdroji tepla, aby se ventilátor rozběhl a začal pracovat.

Ventilátor funguje na principu rozdílných teplot.   Znamená to že ventilátor je vyroben z teplo vodivého kovu a spodní část je položena na horkém zdroji následně pod vrtulí mezi spodní nožičkou a vrchní částí je vložen elektročlánek . Je to spoj mezi teplou spodní částí a chladnější vrchní částí. Zde vzniká drobné elektrické napětí a je 2 kablíky je směrováno k elektro motorku ventilátoru, který pohání vrtulku případně dvě aa ta rozhání stoupající teplý vzduch do místnosti.

Ventilátor neprodukuje skoro žádný hluk je nesmírně tichý a působí v místnosti klidně a příjemně.

Častou otázkou, kterou od Vás dostáváme je, zda můžete mít i více ventilátorů. – Samozřejmě, že ano resp. jak se Vám vejdou na vrch kamen.

Má smysl mít krbový ventilátor?

Nabízíme Vám příklad jednoduchý:

Místnost 5x5m a v rohu se nachází zdroj tepla krbová kamna nebo krb. 

V místnosti u krbu je teplota vysoká a stoupá přímo na hor a zdržuje se to vrchní části místnosti .

Následně můžete spatřovat rozdíl teplot ve dvou protilehlých rozích i ve výši 10 až 17 stupňů záleží podle izolace a jiných zdrojů tepla.

Po aplikaci ventilátoru dokážete extrémně ušetřit palivo as tím, že ventilátor začne teplý vzduch tlačit od kamen do prostoru ve výši svého uložení.

POZOR : Ventilátor nevíří vzduch v místnosti ani nevytváří silný proud vzduchu. Jen vzduch přirozeně směřuje do místnosti a nenechá jej proudit přímo vzhůru.

Čeho dosáhnu s ventilátorem na krbová kamna?

  • šetření paliva
  • rovnoměrné proudění tepla v místnosti
  • estetický a designový prvek, kterým zaujmete každého návštěvníka ve vašem obývacím pokoji.