Návod k použití ventilátoru na krbová kamna

Návod k použití

Produkty – Ventilátory na krbová kamna prodávané na portálu www.ventilatornakamna.cz jsou termoelektrické ventilátory určené k provozu na krbových kamnech s rovným hladkým povrchem. Případně jiné modely než ventilátory na kouřovod jsou označeny pro jiné využití.

Jak to funguje:

Tyto ventilátory fungují na principu přeměny tepelné energie na elektrickou energii. Ve spodní části ventilátoru dochází k nahrání a oproti vrchní chladnější části vznikne v článku elektrický proud, který pohání ventilátor a vrtulku ventilátoru.

Provoz ventilátoru:

Ventilátory fungují na různých teplotách startovacích od 45 ° C do 100 ° C podle modelu (najdete v popisu) a na různých teplotách ideální provozu (viz další informace podle modelu ventilátoru). Některé ventilátory se následně točí rychleji a maji vyšší průtok vzduchu než jiné a pracují různé podle modelu a popis.

Důležité je že ventilátory používat v určené provozní teplotě (každý model může mít rozdílnou provozní teplotu. Je určena v další informace jako provozní teplota) podle předpisu a nepřehřívat ventilátory. Může dojít k jejich poškození, prasknutí nebo spálení termo článku a zneškodnění. Takové poškození nepodléhá reklamaci zboží!

Optimální teplota pro dlouhodobý provoz ventilátorů na kamna je cca 150°C až 200°C.

Při používání resp. provozu ventilátoru nedoporučujeme s ním pohybovat, přemísťovat a v nutném případě pouze za příslušný úchyt ve vrchní části ventilátoru. Může dojít k poškození při uchycení za ostatní části nebo popálení.

Ventilátor funguje bez připojení na elektrickou síť !!!

Po snížení teploty v kamnech resp. možném dohoření paliva se ventilátor ochladí a svévolně zastaví.

Osazení ventilátoru:

Ventilátor je nutné osadit hodně kouřovodu !!! nikdy ne před kouřovod !!!

Ventilátor osazen před kouřovodem nasává horký vzduch a tím pádem snižuje rozdíl teplot a tím i svou účinost a může dojít k jeho poškození.

Závěr:

Na ventilátor se vztahuje 2 letá záruka, pokud nedojde k jeho poškození, mechanickému prasknutí termo článku. Výrobek je křehký a proto dbejte aby nedošlo k přehřátí ventilátoru a jeho poškození.